Trijumf Skajoptika na 58. Dnevnikovom turniru u malom fudbalu

NOVI SAD: Trijumfom Skajoptika završeno je takmičenje na 58. Dnevnikovom turniru u malom fudbalu. U finalnoj utakmici, pred prepunim tribinama male Spensove dvorane, Skajoptik je bio bolji od ekipe MM Braća Milanović, ali tek posle izvođenja penala, s obzirom na to da u osnovnom delu meča nije bilo golova.

Cenimo da smo na turniru gledali dosta kvalitetnijih utakmica od samog finala, ali šta smo i u kom obimu i mogli da očekujemo u računici koja je svedočila o ulogu vrednom 800.000 dinara , namenjenog pobedniku iz sume od milion i po dinara, koliko je vagao ovogodišnji fond nagrada.

Uz značajne novčane nagrade, finalistima je značio i podatak da će pobednik, ma ko da bude, prvi put ući na spisak Dnevnikovih šampiona. U prvom poluvremenu, golovi su izostali, nije bilo ni prilika za kojima bi žalili i jedni i drugi, ali je zato bilo nekoliko incidenata, koje je minut i po pre kraja prvog dela isključenjem do kraja platio Milanovićev Živojin Mirosavljev. Vredan momenat u drugom delu zbio se 1.45 minuta pre kraja kada je Skajoptikov Simić uzdrmao prečku. Pobednik je odlučen u četvrtoj seriji penala kada je Marko Vujović savladao golmana Zeljkovića za pobedu i titulu šampiona.

Treće mesto na turniru odbranila je ekipa Cirih Bač, pobedom u susretu sa KMF Indians sa 3:2. Posle trijumfa u četvrt-finalu sa braniocem trofeja i trostrukim uzastopnim pobednikom turnira Maksbetom, Cirih je označen kao prvi favorit u završnici seniorskog takmičenja. Samo malo sportske sreće u polufinalu nedostajalo mu je za plasman u finale. Satisfakciju za nedosanjani san dobili su u utakmici za treće mesto, u kojoj su dominirali do pred kraj meča.

Tim sastavljen od igrača vrbaskog Letećeg Holanđanina, vodeće ekipe na tabeli Vojvođanske lige u futsalu vodio je sa 3:0, zahvaljujući spretnosti i preciznosti trostrukog strelca Novakovića, koji je takmičenje završio sa devet postignutih golova. U finišu utakmice, golovima Vujasinovića i Krivokuće, Indians jeste zapretio i do krajnje neizvesnosti uspostavio ravnotežu na terenu, ali više od toga, uprkos pojedinačnim vrednostima igrača, ali i kolektiva u celini nije uspeo da nadoknadi propušteno u prvom i dobrim delom drugog poluvremena.

Ekipa M tim sport pobednik je takmičenja u reprezentativnom izdanju kadetskog dela takmičenja. U finalnoj utakmici ravnopravnih takmaca vršnjaci iz Parking servisa bili su na nivou izazova, a nerešen rezultat 1:1 dovoljan je argument oceni da smo prisustvovali izuzetno uzbudljivoj i do kraja neizvesnoj utakmici, u kojoj su briljirali golmani, Jovanović na golu pobedničke ekipe i Stefanović na suprotnoj strani terena.

Borovina je u 12. minutu postigao vodeći gol za M tim sport i za golegerski zbir najboljeg strelca turnira u toj starosnoj kategoriji. Rezultat je na početak vratio Đurasović, takođe u 12. minutu, ali drugog dela finala. Odluičujući penal, ispostavilo se titule vredan, zbio se u prvoj seriji. Golman M tima Jovanović odbranio je šut Pejovića, a preostale penali realizovali su redom: Jovanović, Šimala i Rajić za pobednički tim i Kovačević i Crnčević za Parking.

Specijalisti za rezultatske preokrete, kadeti Detelinare i u susretu za treće mesto podsetili su na četvrt-finalni meč kada su minus od 0:3 u prvom, pretvorili u trijumf od 4:3 u drugom poluvremenu. Sada je Puačin sastav imao prednost od dva gola razlike na kraju prvog poluvremena, zahvaljujući spretnosti svojih strelaca Hesea u 12. i Jankovića u poslednjem minutu prvog dela. U nastavku, međutim, sastav koji je selektirao i vodio fudbaler Novog Sada Stefan Jovanović zablistao je sjajem jedne od najdisciplinovanijih ekipa na turniru, što je bilo u obrnutoj proporciji u odnosu na ne baš sportsku podršku bučnih sugrađana iz detelinarskog kvarta na tribinama male Spensove dvorane.

Najpre je Mišković smanjio rezultatski minus na 2:1, potom je Aleksić izjednačio rezultat, a za pobedu i treće mesto na turniru poentirao je Srdanović, dva minuta pre kraja. Uz strelce u pobedničkom timu, čestitke zaslužuje i golman Milan Mijatov, koji je sigurnim intervencijama tokom turnira, naročito odbranama kaznenih udaraca, ugradio sebe u zavidan plasman Detelinaraca, čiji su prethodnici u prošlom veku osvajali pobednički pehar u seniorskoj konkurenciji.

Rezultati:

Kadeti finale: M tim sport – Parking servis 1:1 (3:2 p.), 3-4: Detelinara – Puača Kafana Jedno mesto 3:2. Igrač: Tadija Stanišić (M tim sport), strelac: Srđan Borovina (M tim sport), golman: Milan Mijatov (Detelinara).

Seniori finale: Skajoptik – MM Braća Milanović 0:0 (3:2), 3-4: Cirih Bač – KMF Indians 3:2. Igrač: Zdravko Maravić (MM Braća Milanović), strelac: Marko Novaković (Cirih Bač), golman: Dušan Vojvodić (Skajoptik).