Vojvodina u finalu Кupa Srbije

Odbojkaši Vojvodine NS seme plasirali su se u finale Кupa Srbije pošto su još jednom, kao i u četvrtfinalnoj rundi ovog takmičenja, posle velike drame našli način da savladaju veoma kvalitetni tim iz Niša i još jednom pokažu da su šampioni drame.

Vojvodina NS seme – Niš 3:2 (20:25, 22:25, 29:27, 25:17, 15:11)

Do finala stigli su crveno-beli posle velikog preokreta. Poput Feniksa su nakon 0:2 uzleteli iz pepela i obezbedili sebi završnicu nacionalnog Kupa. Domaćin je solidno počeo, poveo je 5:3, ali je greškama probudio rivala, koji je igrao rasterećeno, motivisano i bez pritiska. Imao je Niš 15:12 i 21:16, kada je umesto Kovačevića ušao Mehić. Malo se Vojvodina približila, ali je bilo kasno za preokret. Gosti su poveli 1:0 i još hrabrije igrali u nastavku. Opet su Novosađani imali početno vođstvo, bilo je čak i 7:2, ali je protivnik malo po malo krckao zaostatak, na polovini ovog dela meča izjednačio, a onda u samom finišu okrenuo i stigao do velikih 2:0 u setovima.

Treći set, kako se ispostavilo, prelomio je čitav meč. Iako se činilo da su razigrani prvotimci Niša veoma blizu iznenađenja, sa tim se nisu složili crveno-beli. Ulaz Kovačevića umesto Perića dodatno je probudio Novosađane, koji su uporno, istrajno, tražili pravo rešenje i put ka cilju. Vodio je rival 18:15, ali je domaćin napravio seriju, a Mehić je doneo izjednačenje – 18:18. Povela je Vojvodina 19:18 i stigla do dve set lopte – 24:22. Ipak, gosti su izjednačili, pa se ušlo u maratonsku završnicu. Imali su puleni trenera Gavrančića jake nerve, ali i veliku želju. Pokazali su šampionski gen i na kraju blokom završili za 29:27. Bio je to pravi okidač, a naredna dva seta odigrala je Vojvodina u dahu, na krilima podrške sa tribina. I više nego ubedljivo dobili su Novosađani četvrti i pet set, što je bilo dovoljno za bolji poen količnik, koji ih je odveo u finale Kupa Srbije.

Novosađani će 1.marta imati priliku da se bore za još jedan domaći pehar, a rival u tom duelu biće im Partizan.

Autor: nsuzivo.rs