Претрага
Close this search box.

UPOZORENJE Ukoliko naiđete na “mrtvog” ježa u dvorištu, ne zakopavajte ga! Umesto toga, uradite SLEDEĆE

Foto: elements.envato.com

Ako u hladnijim mesecima pronađete “mrtvog” ježa, ne zakopavajte ga i ne bacajte u kantu za smeće. Kako je već došao kraj novembra tako je sa hladnim vemenom počela i sezona hibernacije ježeva. Često u potrazi za sigurnim skloništem, ježeve možemo zateći u svojim dvorištima i mestima u blizini koja su bogata šipražjem i rastinjem.

Ova slatka životinja u dubokom snu može ljude zavarati da čak nije ni živa. Njeni otkucaji srca i funkcije u telu usporavaju, a na taj način da sačuvaju energiju.

Jež u stanju hibernacije, je najčešće su u sklupčanom položaju

Neki mogu doći u vaše domove tražeći sigurnost i toplinu za hibernaciju, neki se toliko iscrpe od potrage da zaspu na najčudnijim mestima poput puta ili šetališta.

Foto: elements.envato.com

U svakom slučaju, ako vidite nepokretnog ježa, proverite da li je na sigurnom i toplom mestu. Ako pronađete ježa u svom dvorištu ili negde na ulici, napravite rupu u kartonskoj kutiji i ostavite ga na suvom, sigurnom i tihom mestu kako bi tamo mogao provesti svoj petomesečni san.

Ježevi su ugrožena vrsta, potpuno bezopasna i vrlo važna u našem ekosistemu. Hrane se bubama, puževima, žabama, gušterima, zmijama, uključujući i one otrovne. Ježevi imaju imunitet na jake otrove, koji je do dan danas ostao nepoznat naučnicima.

nsuzivo.rs

Tagovi:

0 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare

Povezane vesti