Kvalitetan san je veoma važan za opšte zdravlje, a optimalno vreme spavanja za odraslu osobu bi trebalo da bude između sedam i devet sati. Takođe, ne tako manje važno jeste i jastučnica koju koristimo. Prema pojedinim istraživanjima, spavanje na svilenim posteljinama je bolje po zdravlje čoveka. Više o prirodnim jastučnicima razgovarali smo sa brendom “Silkeep”, koji se bavi kreiranjem proizvoda od čiste prirodne svile za negu i spavanje.
Kako ističu iz ovog brenda, svilene jastučnice su antiage, jer nežna tekstura svile smanjuje krzanje i trenje, a samim tim i boranje lica tokom sna, već koža lica tokom noći klizi po jastučnici.
-Sprečavanjem gužvanja lica smanjuje se mogućnost novih borica na licu. Baš zato je svilena jastučnica jedna od najvažnijih beauty tretmana danas. Većina jastučnica od različitih materijala ima tendenciju da vremenom akumulira značajnu količinu bakterija, gljivica i prašine koje se neminovno prenose na naše lice kada uveče idemo u krevet. Međutim, svila poseduje prirodna vlakna koja su antialergijska, što ih čini otpornijim na sakupljanje grinja, prljavštine i drugih alergena koji mogu igrati veliku ulogu stvaranju problema na vašoj koži- rekli su za naš portal i dodali:
-Konstantno dolazimo u kontakt sa raznim hemikalijama, ali to možemo drastično smanjiti tokom noćnog sna. Svilene jastučnice su OEKO TEX sertifkovane, što znači da nisu korišćene nikakve štetne materije pri njenoj izradi. Svila, za razliku od drugih materijala na tržištu, pomaže da vaša kože ne izgubi vlažnost i da bude više hidrirana, tako što ne upija ni prirodni sebum sa kože, ni proizvode koji su naneti. Kosa se spavanjem na svilenim jastučnicama ne krza i ne lomi, a ujedno ostaje hidrirana, jer jastučnica ne upija prirodnu vlažnost sa kose- tvrde iz Silkeepa.
Iz firme poručuju da su svilene jastučnice od najnežnije mulberry svile, na kojoj koža tokom sna klizi, pa se samim time ne krza i ne bora, što smanjuje pojavu novih bora na licu.
-Osim toga, poznato je da svila ne upija, pa će se samim time prirodna vlažnost kože održati tokom sna, kao i naneti proizvodi na negu. Svilene jastučnice su napravljene od čvršće prirodne svile (mulberry silk) koja se može prati i u mašini za pranje veša, na do 40 stepeni, uz nežniju centrifugu uz preporuku upotrebe tečnog deterdženta. Peglanje je moguće uz manje temperature. Svila je veoma zahtevna tkanina za šivenje, pa je potrebno dosta pažljivo raditi sa takvim materijalom. Silkeep je sada proširio ponudu svilenih proizvoda i na Silkeep svilene pidžame i spavaćice, a sve se ručno rade, pa je proces kreiranja jedne vrlo kompleksan i traje duže od šivenja pidžama ili spavaćica od drugih materijala.
nsuzivo.rs
Чија је то реч ‘benefit’? Знамо да није српска, па што нам то натурате? Мислите да ће те боље паметније и уверљивије звучати? Маните се провинцијализма! Погодност је сасвим фина реч.
Забога, надамо се да вам је ова дуга реклама бар адекватно плаћена. Наравно, то је само реклама, а свилена постељина је само израз снобизма. Да сте се мало обавестили о постељини сазнали бисте да се много више користи и цени, и у имућник круговима ланена постељина, па и она од квалитетног памука. Иначе, спавати на свиленом чаршаву мора бити прилично неудобно, свила клизи! А и језички је врло,проблематична ова реклама, односно њен превод! “Бенефит” је потпуно непотребна туђица, има много одговарајућих израза у српском језику. И, постељина, а не постељине!