PREGLED KOLA! Bukovac preokretom do nova tri boda. Petrovaradin iznenadio u Budisavi! (TABELA)

ŽSK
Slika sa utakmice ŽSK-Fruškogorac

Drugo kolo Prve novosadske lige i treće kolo Druge novosadske lige odigrano je proteklog vikenda.

U Prvoj novosadskoj ligi nije bilo većih iznenađenja. Favoriti su uspeli da osvoje bodove, iako je tek dva kola prošlo, već polako može da se nasluti koje će se ekipe boriti za najviši plasman. Uzimajući u obzir da prelazni rok još uvek traje, nije isključeno da nas očekuje uzbudjliva jesen.

Dinamo 1-2 Petrovaradin

Uspeli su momci pod palicom Pejović Labuda da naprave podvig u Budisavi i donesu kući sva tri boda. U prvom poluvremenu terenska inicijativa pripala je gostima iz Petrovaradina. Tek u drugom delu igre uspeli su to i da naplate. Igrao se 51′ minut kada je napadač ”Pezosa” dobio loptu na ivici kaznenog prostora i udarcem u same rašlje gola, doneo prednost svojoj ekipi. Prednost je povećao Sudručki Stevan deset minuta kasnije. Domaćin je tek u 74′ minutu uspeo da dođe do gola i smanji prednost. Dinamovci su mogli i do boda, ali na odbijenu loptu nakon šuta Piksija natrčao je Manojlović koji je šutirao preko gola.

Mudrić Nikola
Strelac prvog gola Mudrić Nikola

ŽSK 0-2 Fruškogorac

Fudbaleri Fruškogorca zalečili su rane nakon poraza u prvom kolu. Baletić je otključao mrežu domaćina u 16′ minutu utakmice. Radaković je na ivici kaznenog ostavio petom loptu, a napadač Fruškogorca unutrašnjim delom stopala šalje loptu u sami ugao gola. Na početku drugog dela igre pitanje pobednika ispostaviće se postavio je kapiten Fruškogorca Dragojlović. Snažnim udarcem sa više od 20 metara povećao je prednost od 0:2. Nešto lošija intervencija golmana Savanović Draženka kumovala je golu.

Bačka 2-3 Fr. partizan

Izabranici Marka Tomljanovića upisali su drugu pobedu u novoj sezoni, i sa najboljom gol razlikom trenutno drže prvo mesto. Domaćin je bolje ušao u utakmicu, poveli su golom Leđanca u šestom minutu utakmice. Novajlija Berić svojim drugim golom ove sezone doneo je poravnanje već u 12. minutu. Trener/igrač Tomljanović bio je brži od sudijskoj zvižduka. Na isteku prvog dela doneo je preokret svojoj ekipi. Domaćin se nije predavao, pa je golom Karanovića doneo novo izjednačenje u 60. minutu utakmice. Pitanje pobednika postavio je Dević Vladimir golom sa bele tačke u 78′ minutu utakmice.

Omladinac 1-3 Bačka 1923

Fudbaleri Bačke iz Đurđeva na konto dodali još tri boda. Rogić je u 18′ minutu doneo prednsot svojoj ekipi i uneo nemir u domaće redove. Uspeo je defanzivavac ”Stepa” da golom u 34′ minutu utakmice donese poravnanje. U drugom delu igre Trivunović Dušan doneo je novu prednost ekipi Bačke, da bi Rogić svojim drugim golom na ovoj utakmici rešio pitanje pobednika u 65′ minutu utakmice.

Jedinstvo 2-1 Tatra

Fudbaleri Jedinstva iz Gospođinaca u prvoj utakmici na domaćem terenu upisali pobedu. Ispostaviće se da su dva gola iz prvog poluvremena bila dovoljna za pobedu. Domaćin je poveo autogolom Bagonje, a na 2:0 povisio je Rankov u 26′ minutu utakmice. Uspeo je Alen Bagonja da se iskupi za autogol, smanjio je prednos na 2:1 u 55′ minutu utakmice, međutim gosti nisu imali snage za izjenačenje.

OFK Futog 2-3 OFK Jugović

Kaćani su do nove pobede došli golovima iz prvog dela igre. Golom Nikolića u 10′ minutu poveli su fudbaleri Jugovića, a onda je Kasapović sa dva gola odveo svoju ekipu na poluvrem pri prednosti od 0:3. Da utakmica uđe u rezultatsku neizvesnost postarao se Vulić Luka. Prvo je zatresao mrežu u 59′ minutu, da bi u 79′ minutu sa bele takče smanjio na 2:3. Njegov udarac sa bele tačke pročitao je čuvar mreže Zagorčić Marko, međutim Vulić je šutirao izuzetno snažno i precizno. Uspeli su gosti da izdrže nešto više od deset minuta igre i da kući ponesu nova tri boda.

OFK Sirig 0-1 TSK

Fudbaleri TSK-a slavili su u komšijskom derbiju golom Nikolić Aleksandra. Na odličan centaršut veziste Paške, najbolje se snašao Nikolić koji je udarcem iz prve zatresao mrežu. Čuvar mreže TSK-a Vojvodić sjajnim intervencijama sačuvao je pobedu svojoj ekipi.

Cement 2-0 Crvena Zvezda

Beočinski Cement nakon poraza u prvom kolu upisao prvu pobedu. Bledu igru u prvom delu u zaborav je bacio Kovačević koji je sa dva gola u roku od dve minute svojoj ekipi doneo prve bodove. Gosti su ostali sa igračem manje nakon direktnog crvenog kartona, pa domaćinu nije bilo teško da tok utakmice usmeri u svoju korist.