PREGLED KOLA: Favoriti slavili, biće žestoka borba za opstanak! Susek prišao Proleteru (TABELA)

Pregled kola

Iza nas su utakmice 23. kola Prve i Druge novosadske lige a nije bilo većih promena na tabelama.

PRVA NOVOSADSKA LIGA

Prva novosadska liga donela nam je osam utakmica, tri duela su odigrana u subotu dok je preostalih pet na programu bilo u nedelju. Bilo je relativno dosta iznenađenja a viđeno je i dosta golova.

Jedinstvo 1-2 ŽSK

Fudbaleri ”ŽSK”-a iz Žablja vezali drugu pobedu i pobegli u bezbednu zonu. Ovog puta slavili su u gostima protiv komšija iz Gospođinaca. Poveli su golom u 34. minutu a strelac je bio rezervista Pavle Popov koji je u igru ušao pre vremena jer se povredio Dragan Grbić. Do drugog gola su stigli u 56. minutu preko Nedeljka Boroje. Minut kasnije domaćin je smanjio prednost a strelac je bio Mlađen Tepić. Iako je bilo ostalo više od pola sata do kraja utakmice, rezultat se nije menjao pa su tri boda otišla za Žabalj.

Fruškogorac 5-1 OFK Futog

Ekipa ”Fruškogorca” se ovom pobedom popela na treće mesto na tabeli, ali je prvi dvojac iz ove tačke gledišta suviše daleko. Sa druge strane, ekipa ”Futoga” je vezala treći uzastopni poraz i nalaze se na začelju tabele sedam kola pre kraja prvenstva. Domaćin je poveo golom sa bele tačke preko Dragojlovića u 12. minutu. Gosti uzvraćaju preko Čepića u 14. minutu. Domaćin ponovo dolazi do prednosti u 16. minutu utakmice. Strelac je bio Glišić. Par minuta kasnije Panuć povećava na 3:1. U drugom poluvremenu terenska inicijativa domaćih krunisana je sa još dva gola. Tucakov je nakon kornera zatresao mrežu za 4:1 da bi kapiten Dragojlović na isteku 90. minuta iz slobodnog udarca postavio konačnih 5:1.

Tatra 2-1 OFK Jugović

Kisačani vezali drugu pobedu! Izgleda da ih je pobeda iz Petrovaradina u prošlom kolu probudila. Važna tri boda u borbi za opstanak izborili su nakon 90 minuta borbe. Do prednosti su došli u pravi čas, na samom početku utakmice. Iz prvog napada na utakmici Alen Bagonja doveo je ”Tatru” do prednosti. Gosti dolaze do poravnanja preko iskusnog Miloša Đekića u 36. minutu. U petnaestom minutu drugog dela domaćin dolazi do nove prednosti. Ovog puta strelac je bio Miloš Panović. Ispostaviće se da je njegov pogodak bio vredan tri boda.

Bačka 3-2 Cement

Ekipa ”Bačke” iz Begeča nastavlja da beleži odlične rezultate a ovog puta su na svom terenu savladali ekipu iz vrha, ”Cement” iz Beočina. Da se neće dobro pisati po goste moglo se naslutiti nakon samo četiri minuta igre jer je kapiten domaćin Nikola Leđanac postigao gol za prednost. Pred kraj prvog poluvremena domaćin je povisio prednost preko Marka Trifunovića. U 56. minutu i treći put se zatresla mreža Mandića, ovo puta gol je postigao Kamenko Papić. Gosti iz Beočina vrlo brzo uzvraćaju preko Danila Kovačevića u 64. minutu. Rezultatsku neizvesnost uneo je Marko Varga golom u 88. minutu jer je smanjio na 3:2. Međutim, to je bilo sve.

Bačka Begeč

Fruškogorski partizan 4-3 Petrovaradin

Komšijski derbi pripao lideru. Ekipa ”Petrovaradina” vezala je četvrti uzastopni poraz što je malo ko očekivao nakon odličnog starta prolećne trke. Trenutni lider na tabeli ”Fruškogorski partizan” sve dileme je otklonio nakon prvog dela igre jer su na pauzu otišli sa prednošću od 4:0. Poveli su golom sa penala preko Petra Ilića u 14. minutu. Četiri minuta kasnije Neven Babić je povisio prednost. U 31. minutu Klincov Miroslav je povisio na 3:0 da bi dva minuta kasnije Čergić Strahinja postavio rezultat prvog poluvremena. Potpuna druga slika u drugom delu utakmice, gosti smanjuju prednost u 47. minutu preko Pavkov Nebojše. Na 4:2 u 57. minutu smanjio je Kovačević Đorđe. Pavkov je svojim drugim golom u 78. minutu vratio uzbuđenje u utakmicu ali na sreću domaćina rezultat se više nije menjao.

OFK Sirig 1-3 Omladinac

Nakon dva remija, na red je došla i pobeda za ekipu ”Omladinca” iz Stepanovićeva. Malo ko je očekivao da će žuta podmornica odneti sva tri boda iz Siriga i popeti se na 14. mesto na tabeli. Domaćin je poveo sa penala preko Soldat Danijela. Šutirao je u desnu stranu, čuvar mreže Zeljković bacio se u pogrešnu stranu. Kako se bližio kraj utakmice tako je opadao ritam, mirisalo je na pobedu ”OFK Siriga” ali je onda na scenu stupa Milan Radin. Prvo je u 76. minutu doneo poravnanje da bi pet minuta kasnije doveo svoju ekipu do preokreta! Pitanje pobednika otklonio je Maksim Bakić u 91. minutu utakmice.

View this post on Instagram

A post shared by OFK Sirig (@ofk_sirig)

TSK 6-1 Dinamo

Ubedljiva pobeda ekipe iz Temerina. I pre utakmice ”TSK” je bio apsolutni favorit što su nakon 90 minuta igre i potvrdili. Već nakon prvih 45 minuta bilo je veliki 4:0. Zimsko pojačanje Žarko Kobiljski otključao je mrežu gostiju u 12. minutu utakmice. Na dva nula povisio je Miloš Ergarac u 16. minutu. Kobiljski je svoj drugi gol postigao u 37. minutu a rezultat poluvremena postavio je Nikola Svitić u 43. minutu. Na početku drugog dela sa bele tačke na 5:0 povisio je Blagoje Stjepanović. Dva minuta kasnije u strelce se upisao i rezervista Steva Pavlov. Gosti su do utešnog gola došli u 72. minutu preko Sabo Vanje.

Crvena Zvezda 4-3 Bačka 1923

Malo je falilo da se na najlonu dogodi senzacija. Nošalantnost u igri novosadske ”Zvezde” moglo je da ih košta dva boda. Ubedljiva igra domaće ekipe ”Crvene Zvezde” nad desetkovanom ”Bačkom” iz Đurđeva koja je došla sa jedanaest igrača na utakmicu. Gosti su se dobro držali u prvom poluvremenu, parirali su ali na kraju ipak u 40. minutu kapitulirali. Gol je postigao najbolji strelac domaće ekipe Nemanja Stanković. Na početku drugog dela ”Zvezda” se raspucala. Prvo je u 47. gol postigao Vukašinović Vladimir da bi u 56. na tri nula povisio Milan Maljurić. Svoj drugi gol na utakmici Vukašinović je postigao u 58. minutu i već tada je delovalo da je pitanje pobednika rešeno. Izvšene su promene i prilika je data momcima sa klupe. Gosti su to umeli da iskoriste pa su nakon četiri minuta od trostruke izmene smanjili na 4:1 preko Trivunović Stefana. U 75. Milan Rogić je smanjio na 4:2 da bi u 84. golom sa penala smanjio na 4:3. Iako je bilo ostalo oko 10 minuta do kraja sa nadoknadnom vremena, gosti iz Đurđeva nisu uspeli da dođu makar do boda.

Tabela Prve novosadske lige nakon 23. kola:

Tabela Prve novosadske lige

DRUGA NOVOSADSKA LIGA

Druga po snazi novosadska liga donela nam je sedam duela a u ovom kolu slobodna je bila ekipa ”Borca” iz Novog Sada. Samo jedna utakmica je odigrana u subotu, preostalih šest na programu su bile u nedelju.

Titel 0-7 Vinogradar

Četrnaesti poraz ”Titela” u sezoni. Ovog puta na svom terenu poraženi su od ”Vinogradara” iz Ledinaca. Obe ekipe bile su bez izmena u ovoj utakmici. Gosti su bili neumoljivi iako je nakon prvog dela igre bilo samo 0:1. Jedini strelac u prvom poluvremenu bio je Radin Ilija u 14. minutu. U drugom poluvremenu potpuni potop domaćih. Prvo je Lalović povisio u 47. minutu a u 59. na 0:3 povisio Radin Ilija svojim drugim golom. Isti igrač je svoj het-trik upisao u 68. minutu. Peti gol na utakmici bio je autogol. Do kraja utakmice gosti su još dva puta pogodili. Prvo je u 85. minutu mrežu zatresao Gazivoda Bojan a konačan rezultat postavio je Pavlović Lazar u 87. minutu utakmice.

Železničar 3-1 Čenej

Prva pobeda ”Železničara” u prolećnom izdanju Druge novosadske lige. Izgleda da je povreda Vidaković Marka bila ključ uspeha za tri boda. Defanzivac je morao pre vremena van igre a umesto njega u igru je ušao Matija Marković kojem je trebalo samo dva minuta da provede u igri i postigne gol. Tri minuta kasnije, isti igrač je povisio na 2:0. Bio je to 28. minut utakmice. U 33. mintu domaćin je preko Tomov Andreja postavio rezultat prvog poluvremena. ”Železničar” od 57. minuta ostaje sa igračem manje jer je direktan crveni karton zaradio Tomov Aleksandar. Gosti su to iskoristili i postigli utešni gol. Sa bele tačke precizan je bio Kremenović u 70. minutu.

Susek 3-0 Sloga

Gosti iz Loka se nisu pojavili na utakmici pa je ekipa ”Suseka” do tri boda došla bez odigravanja utakmice.

Na osnovu člana 45. stav 3. Pravilnika o fudbalskim takmičenjima FSS, utakmica 23. kola
Druge novosadske lige između FK „Susek“ iz Suseka i FK „Sloga“ iz Loka, zakazana za nedelju, 30. april 2023. godine na igralištu FK „Susek“ u Suseku sa početkom u 17:30 časova, koja nije odigrana zato što FK „Sloga“, ni posle proteka 15 (petnaest) minuta od vremena određenog za početak utakmice, nije pojavila u mestu i na terenu određenom za odigravanje utakmice, registruje se službenim rezultatom 3 : 0 u korist FK „Susek“ iz Suseka.

Napomena: FK „Sloga“ iz Loka je na dan odigravanja utakmice, 30. aprila 2023. godine u
prepodnevnim časovima, službenim dopisom obavestila FS Grada Novog Sada da nije u mogućnosti da obezbedi ni minimalan broj igrača neophodan za početak utakmice.

Proleter 1951 1-1 Hajduk (Č)

Nakon više od 96 minuta igre usledila je podela bodova, podela bodova koja više odgovara domaćoj ekipi. Iako su gosti iz Čuruga veći deo utakamice bili bolji rival i diktirali tempo, nisu uspeli da svoju dobru partiju krunišu pobedom. I ujednoj i u drugoj ekipi falili su najbolji strelci. Domaćin je bio bez Drakulića, a gosti bez Markova. Uspavanku bez golova prekinula su dva gola u dubokoj nadoknadi vremena.  Maestalno dodavanje Maksimovića u prostor za Marića koji perfektno šutira preko Brojčina za 0:1 i veliku radost gostiju. Čuružani su već bili spakovali tri boda, jer je ostalo nešto manje od dva minuta do kraja utakmice, a onda brzo izveden aut, izbijena lopta na ivicu kaznenog gde se našao Aleksandar Vitanović koji izuzetno preciznim udarcem pakuje loptu u mrežu za 1:1 u 96. minutu.

Borac (R) 2-3 Sofeks

Futožani kući pevajući. Prvi poraz ”Borca” na svom terenu u 2023. godini. Domaćin je poveo golom Krnjića u 19. minutu ali radost nije dugo trajala jer su gosti vrlo brzo uzvratili preko kapitena Sofranina u 24. minutu. Da ”Sofeks” na poluvreme odu sa prednošću pobrinuo se Popadić golom u 37. minutu. Na samom početku drugog dela Bubulj Marko je povisio na 3:1, ispostaviće se gol vredan tri boda. Domaćin je još jednom uspeo da dođe do gola ali tek pred kraj utakmice. U 87. minutu rezervista Kerlec je postigao gol.

Hajduk (G) 1-1 Obilić

Podela bodova u komšijskom derbiju. Većim delom utakmice vođena je borba na sredini terena bez golova. Uspavanku je prekinuo Cvetkovć Bojan u 81. minutu utakmcie kada je svoju ekipu ”Hajduka” doveo do prednosti. Vrlo brzo se ispostavilo da to neće biti jedini gol na utakmici jer su gosti ekspresno odgovorili preko Đurković Pajice dva minuta kasnije. Na kraju, svakome po bod.

Slanobarac 4-0 Miletić

Slanobarac pobedio u utakmici koja je završena nakon samo 50 minuta igre. Nakon prvog poluvrmena domaćin je vodio ubedljivo golovima Macakanje, Malićija i Krasnićija. U 44. minutu gosti ostaju bez Slavnića koji je zaradio direktan crveni karton. Na početku drugog dela u 47. minutu, domaćin je povisio na 4:0 preko rezerviste Čanji. U 50. minutu utakmice gosti su ostali sa nedovoljnim brojem igrača na terenu.

Druge novosadske lige između FK „Slanobarac“ iz Novog Sada i FK „Miletić“ iz Mošorina,
koja je igrana nedelju, 30. aprila 2023. godine na pomoćnom igralištu FK „Borac“ u Novom Sadu i prekinuta u 50. minutu zbog toga što je FK „Miletić“ ostao sa nedovoljnim brojem igrača, registruje se postignutim rezultatom 4 : 0 u korist FK „Slanobarac“ iz Novog Sada.