PREGLED PRVE NOVOSADSKE LIGE! Gužva u šesnaestercu, četiri ekipe dele treće mesto! Haos u Futogu (FOTO, VIDEO)

Pregled prve novosadske lige
Pregled kola Prve novosadske lige

Deseto kolo Prve novosadske lige odigrano je proteklog vikenda a na programu je bilo osam utakmica.

Kao i u predhodna dva kola i uvom nije bilo utakmica bez golova. Tri utakmice su odigrane u subotu, a preostalih pet odigrano je u nedelju. Samo u jednoj utakmici slavio je domaćin, dok je u čak šest utakmica gostujuća ekipa odnela bodove. Jedino su u Futogu podeljeni bodovi.

ŽSK 1-2 Cement

Fudbaleri ”Cementa” nastavili su poteru za vrhom i sa novom pobedom se domogli trećeg mesta koje dele sa još tri ekipe. Terensku inicijativu gosti su krunisali golom u 30. minutu utakmice. Prekid izveden sa desne strane u gol je pretvorio štoper ”Cementa” Zelić Vaso, bio je najviši u skoku. Golu je kumovala nešto slabija reakcija čuvara mreže Savanović Draženka. Pred kraj prvog dela još jednom se zatresla mreža domaćina, Srdanovićev udarac je izblokiran, međutim, lopta je došla do Ćuk Jovana koji preciznim udarcem pogađa za 0:2 u 43. minutu utakmice. Rezultatsku neizvesnost uneo je Zeljko Nikola golom u 86. minutu. Napad po levoj strani i udarac iskosa završio je iza leđa Mandića. Dva minuta kasnije, napadač ”ŽSK”-a Bogdanov Aleksandar zaradio je drugi žuti karton zbog bezobzirnog starta pa domaćin sa igračem manje nije imao šanse da dođe makar do boda.

Golovi ”Cementa” sa utakmice iz Žablja:

View this post on Instagram

A post shared by Fk Cement (@fk_cement1913)

Omladinac 0-1 Jedinstvo

Ekipa ”Omladinca” bila je na pragu da drugu utakmicu za redom ostane neporažena nakon što su u prošlom kolu upisali prvi bod. Ipak, gosti iz Gospođinaca bili su prevelik zalogaj.  Ruku na srce, u prvom poluvremenu domaća ekipa imala je dve stopostotne šanse. U oba navrata izašli su pred gol ”Jedinstva” u situacijama 1 na 1, međutim, u oba slučaja nisu postigli gol. Kako se bližio kraj, mirisalo je na utakmicu bez golova i podelu plena. U 72. minutu, faul na centru terena. Domaći igrači negodovali su glavnom arbitru nezadovoljni sudijskom odlukom a gosti iz Gospođinaca brzo izvode prekid i lopta stiže na ivicu kaznenog do Rankova koji nije oklevao već je iz prve šutirao i pogodio mrežu za 0:1. Ispostaviće se, gol vredan tri boda.

Aleksandar Rankov
Strelac gola Rankov Aleksandar FOTO: printskrin/instagram/jedinstvo_gospodjinci_1919

OFK Futog 3-3 Bačka (B)

Utakmica puna tenzije i naboja odigrana je u subotu u Futogu. Poveli su domaći u 9. minutu utakmice preko Jazića, nakon prekida najviši je bio u skoku i glavom pogodio za 1:0. Nije dugo trajala prednost domaćih, u 22. minutu glavni arbitar dosudio je kazneni udarac za ”Bačku” a precizan sa bele tačke bio je Karanović Zoran. Vrlo brzo usledio je i preokret. Slobodan udarac oštro izveden, igrač ”Futoga” skače ali uspeva samo da očeše glavom loptu i ona završava u mreži. Signalizirao je pomoćnik glavnog arbitra ofsajd poziciju jer je u tom trenutku jedan igrač gostujuće ekipe bio u ofsajd poziciji. Međutim, nakon konsultacije dvojice sudija procenjeno je da igrač ”Bačke” nije uticao na igru i pogodak je priznat, 1:2! U završnici prvog poluvremena, tačnije u 46. minutu domaćin dolazi do novog poravnanja. Aleksić Luka pogodio je za 2:2. Tu nije bio kraj ludila. Igrao se 60. minut a gosti još jednom dolaze do prednosti. Nespretni Dragutinović pogodio je svoju mrežu za 2:3.  Nije dugo trajalo radovanje, u 72. minutu i defanzivac ”Bačke” Đaković Miloš zatresao je svoju mrežu pa smo još jednom imali izjednačenje, 3:3. Mogli su do kraja utakmice i jedni i drugi do sva tri boda. Kapiten gostiju Leđanac zatresao je prečku nakon prekida, a vezista ”Futoga” Sakač odličan napad je zakomplikovao.

U 94. minutu pokazana su dva direktna crvena kartona. Babić je sa klupe za rezervne igrače ubacio loptu u teren sprečivši napad Begečana, dok je Pavlov u istom minutu izrevoltiran odlukom arbitra dotrčao do njega i odgurnuo ga. Na kraju utakmice, tenzije se nisu smirivale. Pa je u ograđeni deo terena utrčao domaći igrač van protokola.

Petrovaradin 1-3 Fruškogorac

Gosti iz Sremske Kamenice pazarili su nova tri boda. ”Petrovaradin” je bolje ušao u utakmicu, stvori su par izgledniš šansi ali mreža se nije zatresla. Iz prve prave prilike ”Fruškogorac” je došao do prednosti. u 20. minutu Zeković je poslao loptu do Radakovića koji je uspeo da nasamari dva defanzivca i poluvisokim udarcem savlada Zeljka za 0:1. U 61. minutu utakmice gosti su došli do povećanja prednosti, a od početka akcije mirisalo je na gol. Domaći čuvar mreže oklevao je sa ispucavanjem lopte što je iskoristio Baletić, ipak Šimulija je bio na pravom mestu i sprečio dodavanje. Međutim, lopta je došla do Stanišića ,kapiten ”Fruškogorca” Dragojlović krade mu loptu i proigrava Sapundžić Vladimira koji školski prosleđuje loptu svom mlađem bratu Sapundžić Nikoli a ovaj rutinski sa pet metera pogađa mrežu za 0:2. U 75. minutu domaćin smanjuje prednost, Kokanović je centrirao a Popović na drugoj stativi glavom pogađa kontra ugao za 1:2.ć narednog minuta gosti ponovo beže na plus dva. Dragojlović je snažno šutirao iz velike udaljenosti, golman ”Petrovaradina” uspeo je da zaustavi udarac ali na odbijenu loptu prvi stiže Radaković i ispod ruku Smiljana šalje loptu u mrežu za 1:3 u 76. minutu.

Petrovaradin Fruškogorac

Dinamo 0-3 OFK Sirig

Budisava u sve težoj situaciji. Još jedan poraz pretrpeli su izabranici Firić Miroslava. S druge strane, četa Miljković Aleksandra vezala je treću pobedu i polako se vraća na pravi put. Sirižani su do prednosti došli u 25. minutu utakmice. Akcija po levoj strani, povratna lopta i udarac koji zaustavlja Martinović, ipak na loptu natrčava Soldat koji pogađa za 0:1. Mogli su gosti da reše pitanje pobednika ranije, ali je odlični Martinović držao svoju ekipu u igri. U 60. minutu ključan trenutak za utakmicu. Kapiten domaćih Sabo Vanja nakon nesportskog ponašanja i udaranja Ružin Bojana dobija direktan crveni karton. Umeli su gosti da iskoriste igrača više pa je u 66. minutu upravo Ružin povećao prednost nakon kontre. Tačku na utakmicu postavio je Karać u 90. minutu utakmice. Ponovo prodor po desnoj strani, povratni pas i plasirana lopta u gol Martinovića za konačnih 0:3.

OFK Jugović 0-1 TSK

Derbi 10. kola odigran je u Kaću, a gosti iz Temerina odneli su ceo plen. Utakmica između dve ekipe iz vrha tabele odigrana je pred punim tribinama Sportskog centra Siget. Kaćani su bolje ušli u utakmicu, gol šansu propustio je Kasapović u 11. minutu utakmice. Gosti do prednosti dolaze golom Paške. Slobodan udarac sa više od dvadeset metara u gol je pretvorio Paška. Maestralno je šutirao desnom nogom i uputio neodbranjiv udarac uz samu stativu, bio je to 22. minut. Čuvar mreže Mladenović paradom je samo ulešao pogodak. Priliku za izjednačenje još jednom je propustio Kasapović u 49. minutu. Paška je sredinom drugog poluvremena iz slobodnog udarca još jednom zatresao prečku. ”Jugović” je najbolju šansu za poravnanje imao u 82. minutu. Nakon kornera lopta je pala na ivicu kaznenog, rezervista Puzić uputio je precizan udarac ali fantastični Vojvodić vrhom prstiju sprečava siguran pogodak.

Jugović TSK
Jugović 0-1 TSK

Crvena Zvezda 2-1 Tatra

Fudbaleri Crvene Zvezde jedina su ekipa koja je ostvarila pobedu na svom terenu ovog vikenda. Poveli su golom Nikolaš Marka u 11. minutu utakmice, a to je ujedno bio i rezultat poluvremena. Tek u 56. minutu viđeno je novo uzbuđenje. Kombinacija igrača prilikom izvođenja i precizan udarac Radulović Milana uz nešto slabiju reakciju Dragišića kojem je lopta prošla ispod ruku za 2:0. Gosti su se vrlo brzo vratili u igru. Solo akcija Đaković Marka, nanizao je par domaćih igrača i iz okreta raspalio po lopti u golmanov levi ugao za 2:1 u 63. minutu utakmice. Popin Srđan ništa nije mogao. Imali su fudbaleri ”Tatre” želju da probaju da dođu do izjednačenja, ali falila je završnica. Gosti su od 39. minutu ostali bez trenera na klupi, jer je isključen Ubović Đorđe zbog vređanja glavnog arbitra.

Gol Radulovića za 2:0 i Đakovića za smanjenje prednosti na 2:1.

Bačka 1923 1-2 Fr. partizan

Bukovčani se popeli na poziciju broj dva! Utakmica u koju je domaća ekipa ”Bačke 1923” ušla kao drugoplasirana na tabeli a gosti iz Bukovca kao četvrtoplasirani sa dva boda zaostatka. Iako su igrali na svom terenu, nisu uspeli da zadrže  drugo mesto i nastave poteru za Temerincima. Pred kraj prvog dela, tačnije u 43. minutu gosti su ostali sa igračem manje. Berić Aleksandar je nakon povlačenja zaradio drugi žuti karton pa je morao pre vremena na tuširanje. Drugi deo igre nije mogao početi bolje za domaćina. Sa igračem više u 51. minutu dolaze do prednosti. Dušan Trivunović namestio je nišanske sprave i majstorski pogodio za 1:0. Gosti se ubrzo vraćaju u igru. U 60. minutu nakon drugog kornera po redu Boris Gadžić ostao je sam na drugoj stativi i glavom pogodio za 1:1. Devet minuta kasnije, Gadžić je lepim udarcem režirao preokret, 1:2. Rezultat se nije menjao do kraja utakmice.