PREGLED PRVE NOVOSADSKE! Podela bodova u Sirigu! Jedinstvo iz Gospođinaca na svom terenu osvaja bodove! (FOTO ; TABELA)

Pregled kola PNL
Pregled 13. kola Prve novosadske lige

U vikendu koji je iza nas odigrane su utakmice 13. kola Prve novosadske lige.

Osam utakmica bilo je na programu, tri duela su odigrana u subotu dok je preostalih pet po rasporedu odigrano u nedelju. Nije bilo duela bez golova, pa se može reći da su sve utakmice opravdale očekivanja. U skoro svim utakmicama domaćini su osvojili makar po bod a jedini izuzetak je utakmica u Sr. Kamenici gde je ”Fruškogorac” poražen.

Fr. partizan 2-0 ŽSK

Nastavili su fudbaleri ”Fruškogorskog partizana” da ređaju pobede i održe bodovni zaostatak za liderom na tabeli pred subotnji derbi Prve novosadske lige. Domaćin je dobro otvorio utakmicu, već u 10. minutu došli su do prednosti. Nerezonsko istrčavanje gostujućeg čuvara mreže Savanović Draženka i dodavanje Dulića u srce kaznenog prostora do Čergić Strahinje koji rutinski ubacuje loptu u nebranjeni gol. Nije uspeo defanzivac ”ŽSK”-a Džambas Tihomir da izblokira udarac. Gosti su imali šansi da se vrate u igru, ali mreža domaćina se nije zatresla. U čak tri navrata sjajnim odbranama istakao se Georgijević Damjan. Tek pred kraj utakmice potpuno je slomljen otpor gostujuće ekipe. Rezervista Stojanović Nikola uz dupli pas sa Berić Aleksandrom ušao je u kazneni prostor i rutinskim udarcem zatresao mrežu za konačnih 2:0.

Cement 5-1 Dinamo

Lako je ekipa iz Beočina došla do nova tri boda i zadržala poziciju broj tri. Gosti su zbog obilnih povreda i suspenzcija došli sa dvanaest igrača, ali su ipak pokazali želju i požrtvovanje. Mrežu ”Dinama” načeo je Srdanović Miljan, napad po levoj strani i dva pređena igrača krunisao je golom u suprotni ugao u 17. minutu utakmice. Par minuta kasnije usledio je blickrig Jeremić Lazara. Prvo je glavom pogodio za 2:0 da bi samo minut kasnije iskoristio nespretnost čuvara mreže gostujuće ekipe koji je prilikom ispucavanja lopte pogodio Jeremića pa je lopta završila u golu. Gosti su uspeli da dođu do gola i smanje prednost u 35. minutu, strelac je bio Živko Igor. Pred kraj prvog poluvremena, Jeremić je postigao svoj het-trik. I ovaj gol postigao je galvom nakon centaršuta. Konačan rezultat postavljen je na početku drugog poluvremena, mrežu je zatresao kapiten domaćih Aleksa Mijailović.

Gol Jeremić Lazara:

View this post on Instagram

A post shared by Fk Cement (@fk_cement1913)

Omladinac 4-3 OFK Futog

Prva pobeda za ekipu iz Stepanovićeva. Uhvatili su žuto-plavi poslednji voz i sa prva tri boda vratili se u borbu za opstanak. Utakmica ja za domaćina počela kao iz snova, već u prvom minutu Žeželj je iskoristio istrčvanje golmana i glavom ga prebacio za 1:0. Dve stopostotne šanse nisu iskoristili domaći, pa je usledila kazna. Vuković je poravnao rezultat u 42. minutu. Iako je delovalo da će se na pauzu otići pri rezultatu 1:1, nespretna reakcija odbrane i povlačenje sa leđa strelca prvog gola Žeželj Lazara glavni arbitar je okarakterisao kao prekšaj i pokazao na belu tačku. U nadoknadi prvog dela sa bele tačke pogodio je Đukanović Ognjen. Na početku drugog poluvremena gosti se opet vraćaju u igru, na šut Sakača i odbijenu loptu natrčao je Samardžija i pogodio za 2:2. Domaćin nije odustajao, pa je vrlo brzo došao do nove prednosti. Solo akciju golom je krunisao Žeželj pogodkom u 62. minutu, da bi sedam minuta kasnije postigao svoj het-trik. Gosti su do trećeg gola došli sa bele tačke, u kaznenom prostoru Čepić je oboren a Vuković je preuzeo odgovornost i savladao Munjaša za 4:3. Nije bilo više vremena za promenu rezultata.

TSK 4-1 Tatra

Lider igra bez greške. Nova pobeda izabranika Mihajla Kozomore za plus četiri pred teško gostovanje u Bukovcu koje je na programu u subotu. Dobro su se držali gosti sve do 30. minutu kada je najbolji strelac domaće ekipe pogodio za 1:0. Dva minuta kasnije kapiten domaćih Pupovac povećava prednost na 2:0. Stjepanović je umakao odbrani po desnoj strani, prevario golmana a zatim poslao povratu loptu na ivicu kaznenog gde je ostao usamljeni Pupovac. Nije mu bilo teško da pogodi mrežu nebranjenog gola. Gosti uzvraćaju preko Đaković Marka, smanjio je prednosu 39. minutu. Nije dugo tinjala nada u redovima ”Tatre” jer je dva minuta kasnije Pavlov je postigao svoj drugi gol na utakmici, ispratio je akciju i dobio loptu na drugoj stativi, samo ju je prosledio u mrežu. Gosti su 51. minutu ostali sa igračem manje, jer je iz igre isključen Plavšić Aleksandar zbog izgovaranja uvredljivih reči na račun glavnog arbitra. Konačan rezultat postavio je štoper ”TSK”-a Knežević Aleksandar u 76. minutu.

TSK Temerin
Detalj sa utakmice ”TSK” 4-1 ”Tatra” – FOTO: printskirn/instagram/tsk_temerin

Fruškogorac 0-2 Crvena Zvezda

Prvi ovosezonski poraz ekipe ”Fruškogorca” na svom terenu. Uspeli su gosti iz Novog Sada da prekinu niz poraza i pobedom se vrate u mirniju luku. Kameničani nakon ovog poraza ozbiljnije kaskaju za drugim mestom koje vodi u baraž i više ništa nije u njihovim rukama. Ekipa ”Crvene Zvezde” došla je do prednosti u 28. minutu utakmice, iskoristili su nešto lošije postavljanje odbrane a gol je postigao Goran Stojanović. Domaćin je vrlo brzo mogao do poravnanja, Sapundžić Nikola je šutirao ali je Popin paradom sprečio siguran pogodak. Pet minuta kasnije nakon kornera svoj udarac oprobao je i Radaković, Popin je već bio savladan ali sa linije loptu izbacuje Marković. Očekivao se žešći nalet domaćina u drugom poluvremenu, međutim dobra defanziva i požrtvovanje u ekipi ”Zvezde” bilo je od presudnog značaja. Održavali su prednost a onda nakon kornera postigli svoj drugi gol i rutinski priveli utakmicu kraju. Glavom sa deset metara pogodio je Stanković Nemanja u 76. minutu utakmice.

OFK Sirig 1-1 Bačka 1923

Nakon pet vezanih pobeda domaća ekipa ”Siriga” nije upisala šestu, već je remizirala sa odličnom ekipu ”Bačke 1923” iz Đurđeva. Prava takmičarska utakmica sa visokim tempom. Gosti iz Đurđeva iako vidno oslabljeni i sa nekolicinom omladinaca pružili su odličnu partiju. U 20. minutu utakmice nakon kornera ”Bačka” dolazi do prednosti. U kaznenom prostoru najviši u skoku bio je Vujović Dejan, zakucao je loptu glavom u mrežu. Čuvar mreže Jorgić ništa nije mogao. Igrao se ofanzivan fudbal na obe strane. Gosti su mogli da povise prednost, zatresla se stativa. Ni domaćin nije sedeo skrštenih ruku, zatresla se prečka na golu Radišić Vladimira. Domaćin je imao terensku inicijativu, a gosti su ozbiljno pretili iz kontranapada. U 68. mintu domaćin dolazi do izjednačenja. U kaznenom prostoru se odlično snašao iskusni Ljubiša Vukelja i pogodio je za 1:1. Do kraja utakmice rezultat se više nije menjao, pa su bodovi podeljeni na ravne časti.

Detalj sa utakmice ”OFK Sirig” 1-1 ”Bačka 1923” – FOTO: printskrin/facebook/ofksirigsirig

Jedinstvo 4-2 Petrovaradin

Fudbaleri ”Jedinstva” igraju bez greške na svom terenu, i dalje su bez poraza. Šestu ovosezonsku pobedu upisali su protiv ekipe ”Petrovaradina”. Mrežu gostiju načeo je u 15. minutu Jovanović Marko, brzo izveden prekid na centru terena i loptu u srce kaznenog prostora u gol je pretvorio Jovanović. Gosti su vrlo brzo uzvratili i stigli do poravnanja golom Mudrića, međutim, drugi pomoćnik glavnog sudije signalizirao je ofsajd poziciju pa je na stadionu u Gospođincima ostalo 1:0. Domaćin dolazi do novog gola, ovog puta Zukić je pogodio. u 32. minutu. Igrao se 60. minut a gosti iz Petrovaradina dolaze do smanjenja prednosti i vraćaju se u igru. Radojković je poslao dubinsku loptu a centarfor Mudrić dolazi do lopte pre golmana Tankosića i to je 2:1. Nije dugo trajalo radovanje u gostujućim redovima jer je Zukić nakon kornera glavom pogodio za novo povećanje prednosti. Grešku na sredini terena i oduzetu loptu Rankov Aleksandar iskoristio je i povisio na 4:1. Izašao je sam pred Smiljana i rutinski pogodio. Konačnih 4:2 postavio je strelac prvog gola Mudrić Nikola. Odlično je podesio nišanske sprave i naciljao iz slobodnog udarca. Lopta je je prošla pored živog zida i ušunjala se uz statitvu.

Detalj sa utakmice ”Jedinstvo” 4-2 ”Petrovaradin – FOTO: printskrin/instagram/jedinstvo_gospodjinci_1919

Bačka 1-1 OFK Jugović

Nastavili su izabranici Egeljić Miloša da osvajaju bodove pa su i u četvrtoj uzastopnoj utakmici osvojili kapitalan bod. Sa druge strane, Kaćani su prekinuli niz od četiri vezana poraza. Domaćin je bolje otvorio utakmicu, pa je u 15. minutu prednost doneo Pavlov Marko. Gosti tek na početku drugog poluvremena dolaze do poravnanja. Glavni sudija ove utakmice Milutinović Mladen dosudio je kazneni udarac a sa bele tačke precizan je bio kapiten ”Jugovića” Nikolić Nenad. Rezultat se do kraja utakmice nije menjao.