PREGLED PRVE NOVOSADSKE LIGE! Bukovčani se okliznuli, nula u Budisavi i Petrovaradinu! (FOTO, TABELA)

Prva novosadska liga
Pregled kola Prva novosadska liga

U vikendu koji je iza nas odigrane su utakmice 6. kola Prve novosadske lige.

Na programu je bilo osam utakmica. Tri utakmice su odigrane u subotu, a preostalih 5 odigrano je u nedelju. Dok je u pojedinim utakmicama bilo mnogo golova, bilo je i bledih izdanja i utakmica bez pogodaka. Utakmice za zaborav odigrane su u Budisavi i Petrovaradinu.

ŽSK 5-2 Bačka

Prva pobeda ”ŽSK-a”. Uspeli su domaći fudbaleri da ostvare prvu ovosezonsku pobedu i prekinu niz bledih rezultata. Već u 12. minutu došli su do prednosti. Slabu intervenciju gostujućeg čuvara mreže iskoristio je Zeljko Nikola koji je natrčao na odbijenu loptu. Gosti nisu odustali, već su u 40. minutu došli do izjednačenja. Centarfor Leđanac šutirao je odlično iz slobodnog udarca sa više od dvadeset metara i u golmanov ugao pogodio za 1:1. Blickrig ”ŽSK-a” skupo je koštao goste. U 48. minutu Zeljko je postigao svoj drugi gol na utakmici, a samo dva minuta kasnije na 3:1 povisio je Đurđić Damjan. Kazneni udarac u 61. minutu iskoristio je defanzivac Džambas za 4:1. Pavlov Rajko je smanjio zaostatak u 84. minutu, a konačnih 5:2 postavio je Klisara Ognjen na isteku 90. minuta.

Jedinstvo 2-0 OFK Sirig

Gospođinčani na svom terenu osvajaju bodove. Ovog puta danak je platio novajlija u ligi, prošlogodišnji šampion Druge novosadske lige ”OFK Sirig”. U 20. minutu na odličan centaršut Dimića, glavu je postavio Rankov Aleksandar i sproveo loptu u mrežu za 1:0. Nadu gostima da mogu do pozitivnog rezultat ugasio je kapiten ”Jedinstva” Bubnjević u 56′ minutu utakmice. Perfektno je izveo kazneni udarac, šutirao je visoka a čuvar mreže ”OFK Siriga” Ralić Đorđe bio je nemoćan.

Bubnjevic penal
Gol Bunjevića sa penala FOTO: printskrin instagram/jedinstvo_gospođinci_1919

Omladinac 1-6 TSK

Temerinci prekinuli niz od dva remija. Uspeli su fudbaleri ”TSK-a” da u gostima deklasiraju fenjeraša iz Stepanovićeva. Domaća ekipa ”Omladinca” jedina je ekipa koja ni posle šest odigranih kola nije osvojila ni jedan bod. Već u prvih sedam minuta naslutio se potop domaćina. U drugom minutu Tatić je doneo prednost gostima. U petom minutu Ergarac je pogodio za 0:2 da bi u sedmom minutu Bjelanović povisio na 0:3. U 22. minutu utakmice Steva Pavlov povisio je na nedostižnih 0:4 što je i konačan rezultat prvog poluvremena. U drugom delu još dva gola fudbalera ”TSK-a”. Ćelić je u 65. minutu zatresao mrežu za 0:5, a Pavlov je svojim drugim golom u 67. minutu povisio na 0:6. Utešni gol za ”žute” postigao je Bjelić Nemanja u 77. minutu. Temerinci su se ovom pobedom vratili na poziciju broj dva.

Cement 1-1 Fruškogorac

U derbiju subotnjeg dela, u Beočinu su se sastali ”Cement” i ”Fruškogorac”. Po jakoj kiši, koja je svih devedeset minuta neprestano padala odigrala se prava prvenstvena utakmica. Domaćin je bolje ušao u utakmicu i prava je sreća za goste što je samo Srdanović u 11. minutu postigao gol. U dva navrata Poznanović je mogao da povisi prednost. Kazna za promašaje stigla je u 47. minutu. Dragojlović je odlično izveo korner, a u skoku se najbolje snašao Tucakov Branislav koji je glavom zatresao mrežu za 1:1. Ispostaviće se da je to konačan rezultat.

cement fruškogorac

OFK Futog 2-2 Fr. partizan

Bukovčani se po jakoj kiši okliznuli u Futogu. Poznato je da ekipa ”OFK Futoga” na svom terenu igra domaćinski i da je gostima teško da pazare bodove, a ovog puta i kiša je bila njihov saveznik. Igrao se 24. minut kada je domaćin došao do prednosti, Sakač je fantastično šutirao za 1:0 i za minilanu prednost nakon prvog dela igre. Gosti su se probudili u drugom delu i došli do poravnanja. U 67. minutu Antonić je glavom pogodio za 1:1. Pokušali su gosti da dođu do preokreta, međutim, domaćin ponovo postiže gol. Samo minut nakon ulaska u igru, Džoker šefa struke Malinović Gorana centarfor Čepić Dušan pogađa za 2:1 u 70. minutu. Bukovčani se nisu predavali, pa su se ponovo vratili u igru golom Klincova u 82. minutu. Bio je najviši u skoku za 2:2. U nadokani vremena usledio je šok za domaćina. Gosti su došli do preokreta u 90. minutu, ali radovanje je prekinuo drugi pomoćnik glavnog sudije Čobanov Dejan signalizirajući ofsajd poziciju igrača ”Fr. partizana”. Na kraju podela bodova u Futogu.

Dinamo 0-0 Tatra

Utakmica za zaborav odigrana je u Budisavi. Želeli su domaći fudbaleri ”Dinama” da dođu do pobede i prekinu seriju od četiri vezana poraza, ali lopta nije htela u gol. Gosti iz Kisača nastavili su da osvajaju bodove. Nakon dve vezane pobede, odigrali su nerešeno u Budisavi.

OFK Jugović 2-0 Bačka 1923

Kaćani su upisali šestu pobedu za redom i jedina su ekipa sa maksimalnim učinkom nakon šest kola. Usamljena su  na vrhu sa 18 osvojenih bodova. U 7. minutu domaće je u prednost doveo Ris, na odličnu dubinsku loptu Nikolića. Gosti su uzvratili preko Maksimovića i Trivunović Dejana, ali udarci nisu završili u mreži. U drugom poluvremenu blagu terensku inicijativu preuzeli su gosti iz Đurđeva. Najbolju šansu na utakmici promašio je još jednom Trivunović. Iako su kontrolisali sredinu terena, napadi su bili jalovi bez konkretne završnice. Tek pred kraj utakmice pripretili su još jednom gosti, i ovog puta bez uspeha. Da bodovi ostanu kod kuće pobrinuo se rezervista Kasapović golom u 92. minutu utakmice. Izašao je sam pred golmana nakon odličnog kontranapada i maestalno šutirao u dalji ugao gola.

Jugović Bačka 1923
Jugović 2-0 Bačka 1923

Petrovaradin 0-0 Crvena Zvezda

I u Petrovaradinu nula. Iako su gosti bolje ušli u utakmicu i u prvom poluvremenu promašili dve stopostotne šanse, mreža se nije zatresla. U oba navrata fudbaleri ”Crvene Zvezde” šutirali su sa oko pet metara, ali ne dovoljno precizno. U drugom delu domaćin je bio bolji, a u prilog tome ide samo jedan šut gostiju ka golu ”Petrovaradina” i to sa preko trideset metara. Mogli su fudbaleri ”Petrovaradina” do sva tri boda pred kraj utakmice, međutim, prvo Budečević nije iskoristio odličnu šansu da bi nakon njega Mudrić Nikola glavom šutirao pored stative na odličan centaršut Kokanović Igora. Na kraju ostalo je 0:0.