Претрага
Close this search box.

POGLEDAJTE: Ovako bi mogla izgledati stara ranžirna stanica nakon rekonstrukcije

Foto:Zabriskie

Studio Zabriskie objavio je render mogućeg izgleda strare ranžirne stanice nakon rekonstrukcije.

Podsetimo u petak je u Gradskoj kući u Novom Sadu u pisustvu potpredsednice Vlade Republike Srbije i ministarke za kulturu i informisanje Maje Gojković, ministra građevine saobraćaja i infrastrukture Tomislava Momirovića i Miloša Vučevića, prezentovano jedno od mogućih rešenja za Ranžirnu stanicu u Novom Sadu. Reč je o vrednoj industrijskoj baštini Grada, Pokrajine i Srbije za koju je projekat uradio Studio Gustava Ajfela pre tačno 110 godina.

Idejno rešenje prezentovao je Kreativni konzorcijum koji čine: Fondacija za zaštitu kulturne i industrijske baštine iz Novog Sada, Coworking i IT korporativni akcelarator „ICT Hub“ iz Beograda i Arhitektonski studio “Zabriskie”.

U 2021. koju je EU proglasila Evropskom godinom železnice, Srbiju očekuje završetak najvažanijeg infrastrukturnog projekta, nove pruge Beograd – Novi Sad pa je ovo pravi momenat da se pokrene pitanje budućnosti depoa parnih lokomotiva na Bulevaru Evrope kao budućeg mogućeg novog community centra i pešačke zone Novog Sada. Ideju o revitalizaciji i očuvanju Ranžirne stanice u Novom Sadu podržala je i organizacija Europa Nostra.

Foto:Zabriskie

Domaćin sastanka, gradonačelnik Novog Sada Miloš Vučević je istakao da je Grad, dok su drugi sumnjičavo gledali sa strane, dokazao da može da oživi zaboravljene, neiskorišćene prostore i da ih učini korisnim za čitavu zajednicu.

nsuzivo.rs

Tagovi:

4 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare
Gost
M46
26.04.2021 14:25

Ovo nije ranzirna stanica nego okretnica, ranzirna stanica je nesto sasvim drugo

Gost
Stanka
26.04.2021 16:19

Samo se nadam da ce ubrzo poceti da rade, da ne odugovlace posto u neposrednoj blizini ranzirne stanice ima ogromna deponija i nehigijensko naselje. Vise od petnaest godina ukazujemo nadleznima da rese problem koji se stvorio njihovim ne reagovanjem. Smece i smrad su u ul.Branislava Borote. Gle, on je bio i pravnik i gradonacelnik kao i sadasnji sto je.

Gost
Komšinica
27.04.2021 00:03
Odgovori  Stanka

Bas tako sve sto ste rekli je istuna za deponiju ,koju su prošle godine malo uklonili i dalje se dovlači smeće i jako je ružno ,slažem se sa vama da grad što pre počne sa radovima,kako bi stanari ove ulice branislava
borote mogli normalno da zive bez smrada !!!

Gost
Слободан
27.04.2021 08:30

Уништена је историја железнице овог лепог града ,као и главна станица у Београду,

Povezane vesti