Novosadska liga PREGLED KOLA! Slavija iskoristila prvu meč loptu! Neizvesno ko će opstati. Sutra se igra 29.kolo (TABELA)

Iza nas su utakmice 28. kola Novosadske lige a ostala su još dva kola do kraja prvenstva.

Slavija je u Temerinu nakon preokreta došla do naslova prvaka dva kola pre kraja prvenstva, jer imaju sedam bodova više od drugoplasiranog Šajkaša 1908 iz Kovilja a još samo šest bodova ostalo je u igri. Koviljčani čvrsto drže drugo mesto i ne ispuštaju prednost od tri boda koliko imaju više od Tatre. TSK i Fruškogorac ”lebde” u prostoru, previše su daleko od vrha, a još dalje od borbe za opstanak. O opstanku u poslednja dva kola neće razmišljati ni Dinamo iz Budisave, Bačka 1923 iz Đurđeva, Fruškogorski partizan i Petrovaradin dok će ostale ekipe morati još malo da se pomuče kako bi zadržali status petoligaša. Futog je u derbiju donjeg dela tabele savladao direktnog konkurenta za opstanak ekipu Omladinca iz Stepanovićeva sa 3:1. Već u 15′ minutu poveli su golom Čepića, gosti su došli do poravnanja u 66. minutu preko Hernausa. Radost nije dugo trajala jer je Sakač tri minuta kasnije doneo novu prednost Futogu. Meseldžija je u nadoknadi vremena postavio konačnih 3:1. ŽSK iz Žablja uspeo je na svom terenu da savlada Fruškogorac iz Sremske Kamenice i sa nova tri boda udalji se od crvene zone. Borac je upao u ozbiljan proble, u direktnom duelu sa Petrovaradinom pretrpeli su ubedljiv poraz na svom terenu koji ih je bacio na 14. mesto na tabeli. Deset puta se zatresla mreža Borca a centarfor Petrovaradina Steva Pavlov postigao je čak 6 golova. Jedinstvo iz Gospođinaca pokušava da napravi čudo u samoj završnici prvenstva, savladali su Jugović iz Kaća i dali sebi priliku da se nadaju čudu u poslednje dve utakmice.

*tačan broj klubova koliko će ispasti i dalje se ne zna sa sigurnošću

Već sutra su na programu utakmice 29. predposlednjeg kola Novosadske lige. Slavija na svom terenu dočekuje ekipu Dinama iz Budisave , a pred početak utakmice šampionu Novosadske lige biće uručen pehar. Šajkaš iz Kovilja ide u Petrovaradin gde će probati da sa nova tri boda zadrže tri boda razlike od Tatre koja na svom terenu dočekuje slabašnu ekipu Borca. Crvena Zvezda dočekaće Fruškogorac iz Sremske Kamenice, a pozitivan rezultat u njihovu korist značio bi siguran opstanak u ligi. Omladincu gori pod nogama, oni će dočekati Fruškogorski partizan iz Bukovca.

Raspored 29. kola Novosadske lige, utakmice počinju od 18 časova.