Претрага
Претрага
Close this search box.

Crnogorski nacionalni savjet podržava srpski narod i Vučića u borbi za istinu i najoštrije osuđuje nametanje rezolucije o navodnom genocidu!

Foto: opština Vrbas

Nacionalni savjet crnogorske nacionalne manjine u Srbiji podržava srpski narod i predsjednika Srbije Aleksandra Vučića u nastojanjima da se u Ujedinjenim nacijama izbore protiv donošenja rezolucije o navodnom genocidu u Srebrenici.

Istovremeno, Crnogorski nacionalni savjet najoštrije osuđuje nastojanja pojedinih država da  donošenjem rezolucije o navodnom genocidu u Srebrenici kazne celokupan srpski narod.
Junački, bratski srpski narod nije zaslužio da bude žrtva rezolucija zasnovanih na neistinitim i zlonamernim interpretacijama događaja, niti Ujedinjene nacije, kao svojevrsni kongres celokupnog čovečanstva sebi treba da dopuste poniženje da odluke donose na osnovu spinova, obmana, i dnevnopolitičkih potreba, već to treba da rade na osnovu neosporivih činjenica.

Ne postoji nijedan dokaz da je u Srebrenici počinjen genocid. Tu činjenicu iznose najuticajniji svetski stručnjaci za genocid. Na stranu Srbije stali su autoriteti kao što je Jehuda Bauer profesor Hebrejskog univerziteta u Jerusalimu i počasni predsednik Međunarodne alijanse za sećanje na Holokaust, koji važi za najveći svetski autoritet za pitanja Holokausta i genocida. Profesor Bauer je izneo jasne tvrdnje da se “Srebrenica ne može smatrati tipskim slučajem genocida. To je bilo masovno ubistvo pripadnika jedne grupe od strane pripadnika druge grupe. Postoje stotine takvih slučajeva kroz istoriju”. Isto mišljenje izneo je Efraim Zurof, jedan od najvećih svetskih stručnjaka za Holokaust. On je istakao da se genocid
“danas bez ikakve sumnje zloupotrebljava u političke svrhe, i da se u Srebrenici nije desio genocid”.

Države Centralne i Zapadne Evrope treba da pogledaju unazad u istoriju i provere je li srpski narod 1389. godine na Kosovu polju, i kasnije u Orašcu, Mišaru, Deligradu, Ljubiću, Bregalnici, Kumanovu, štitio najuzvišenije vrednosti evropske civilizacije – čast, pravdu i slobodu? Takođe, sve evropske države, a
naročito one koje su bile žrtva fašističkog terora, kao i zemlje koje su činile koaliciju protiv Hitlera, treba dobro da se zapitaju da li je junački srpski narod, koji se 1941. u celoj Evropi prvi digao na oružje da zaustavi fašističko zlo, zaslužio da bude unižen i ponižen rezolucijom o genocidu koji nije počinio? Kako
je moguće da jedan narod, koji je, kada je cela Evropa ćutala, drhtala i strahovala od Hitlerove i Musolinijeve armade, podigao masovni ustanak i zadivio Evropu i svet, u 21. veku postane najgori narod na svetu? I to isti onaj narod koji je ogromnom žrtvom u Prvom svetskom ratu i pobedama na Ceru, Kolubari, Solunskom frontu i Kajmakčalanu postavio temelje Amijena, Soasona i Pariskog mira i Lige naroda, na čijim temeljima su nastale Ujedinjene nacije.

Crnogorski nacionalni savjet poziva sve članice Generalne skupštine Ujedinjenih nacija da otvorenog srca i razuma pogledaju unazad u istorijske činjenice, i o predloženoj rezoluciji donesu racionalan sud, zasnovan na egzaktnim podacima. I da još jednom promisle da li je etički pošteno jedan narod koji je više od šest vekova bio bastion junačke i posvećene borbe za evropsku civilizaciju žigosati pečatom koji nije stavljen nijednoj evropskoj, niti svetskoj naciji. Rezolucija koja se zasniva na neistinitim podacima nije korisna ni za region ni za Evropu, ni za čovečanstvo.

Dragoljub Malović

nsuzivo.rs

Tagovi:

2 Komentara
Najstariji
Najnoviji Najviše glasova
Inline Feedbacks
Vidi sve komentare
Gost
Nemanja
23.04.2024 22:24

Svaka čast na tekstu, napokon da se čuju lepe vesti od bratskog nam naroda, i sami su sa nama mnoge muke i nepravde prebrodili

Gost
Olivera
24.04.2024 02:53

Živela Srbija naša draga!

Povezane vesti